sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinTak wyglądały gubińskie półkolonie. Aż 200 dzieci brało w nich udział!

Tak wyglądały gubińskie półkolonie. Aż 200 dzieci brało w nich udział!

Dwa turnusy półkolonii organizowanych przez Urząd Miasta w Gubinie dobiegły końca. Samorząd przygotował podsumowanie.

Gubińskie półkolonie podczas tegorocznych wakacji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że zorganizowano dwa turnusy, które odbyły się w dniach od 27 czerwca. Wzięło w nich udział aż 200 dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Jak czytamy w podsumowaniu Urzędu Miasta w Gubinie: „Uczestnicy mieli zapewnione codzienne posiłki w formie śniadania, obiadu oraz przekąsek. W tym roku do udziału zaproszono dzieci, które przybyły do naszego miasta z Ukrainy. Plan zajęć był szczególnie bogaty w atrakcje. Uczestnicy wyjeżdżali między innymi: do kina w Zielonej Górze, do parku trampolin „Zajawka”, do aquaparku oraz Majalandu w Kownatach. Ponadto dzieci zapoznały się również z pracą żołnierzy, podczas ścieżki saperskiej zorganizowanej przez Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej w Krośnie Odrzańskim. W upalny uczestnicy bawili się na odkrytym basenie w Guben, a w każdą środę mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Studio Tańca „Flejwa”.”

Nie zawsze trzeba było gdzieś wyjeżdżać. Uczestnicy półkolonii odwiedzali między innymi basen miejski w Gubinie, gdzie brali udział w zajęciach z nauki pływania. Byli też na stadionie miejskim w Gubinie, na teren którego wybrali się na rowerach, a na miejscu brali udział w grach i zabawach ruchowych.

W podsumowaniu UM podaje: „Scenariusz półkolonii zawierał także konkursy z nagrodami. Jednym z nich był kulinarny „Masterchef”, podczas którego dzieci tworzyły własnej roboty torty oraz sałatki owocowe. Dodatkowo zorganizowano konkurs plastyczny oraz wiele zajęć i turniejów sportowych.”

Zakończenie półkolonii odbyło się na hali sportowej SP3, gdzie przygotowano festyn z dmuchanymi zamkami, watą cukrową, popcornem i pizzą.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
19 ° C
19 °
19 °
62 %
5.2kmh
84 %
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
27 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE