poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPoszukiwania zaginionego mężczyzny wciąż trwają! Do akcji wkroczył helikopter i wodniacy

Poszukiwania zaginionego mężczyzny wciąż trwają! Do akcji wkroczył helikopter i wodniacy

Zaginiony Mieczysław Haczek wciąż się nie odnalazł. W tej chwili poszukiwania prowadzone są zarówno z lądu, z wody jak i z powietrza. Policjanci ponownie apelują do mieszkańców: jeśli ktoś widział 72-latka proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami!

To już kolejna doba od zaginięcia 72-letniego Mieczysława Haczka, który w niedzielę (21.05) wyszedł z Domu Chronionej Starości w Kęszycy Leśnej i ślad po nim zaginął. Poszukiwania idą pełną parą, do akcji włączyli się międzyrzeccy funkcjonariusze wszystkich pionów, a do tego strażacy, ratownicy wodni, leśnicy, grupy poszukiwawcze, a nawet Wojsko Obrony Terytorialnej.

Wszyscy nieustannie sprawdzają przydzielone im sektory, które stopniowo zostają wyłączone z dalszych działań. Poszukiwania prowadzone są wielotorowo, także z ziemi i powietrza. Wciąż przeszukiwane są tereny zielone, lasy, pola, pustostostany oraz pobliskie miejscowości. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci quadów, dronów czy policyjnego śmigłowca wyposażonego w urządzenie termowizyjne. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Przypomnijmy: Mieczysław Haczek ma 72 lata. Ostatni raz widziany był w niedzielę w miejscowości Pieski około godziny 18:40. Wcześniej, około 13:00 wyszedł z Domu Chronionej Starości w Kęszycy Leśnej, w którym mieszka. Sygnał z Piesków to ostatni ślad po mężczyźnie. Wiadomo, że 72-latek poruszał się w kierunku miejscowości Zarzyń.

Każdy kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Międzyrzeczu. Można to zrobić dzwoniąc na numer: 477921211 lub 477921212.

Przypominamy rysopis mężczyzny:

– 170 centymetrów wzrostu

– szczupła budowa ciała

– krótkie włosy wpadające w siwy kolor

– siwa, przystrzyżona broda

– niepełne uzębienie

W momencie zaginięcia ubrany był w spodnie dresowe koloru szarego, bluzę dresową koloru granatowego, klapki typu crocs koloru czarnego, podkoszulek z długim rękawem koloru szarego.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
-2 ° C
-2 °
-2 °
88 %
2.1kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE