niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPunkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

Punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

W hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzeczu przygotowano miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy. Będzie tam mogło znaleźć schronienie 96 osób.

Od początku wybuchu wojny, tj. od 24. lutego, Ukrainę opuściło ponad 4 miliony osób. Kobiety, dzieci i osoby starsze szukają schronienia między innymi w Polsce. Noclegi zapewniają sami mieszkańcy, ale także samorządy. I tak, kolejny punkt z miejscami do spania został zorganizowany w Międzyrzeczu w hali sportowo-widowiskowej na osiedlu Kasztelańskim.

Główną płytę hali podzielono na trzy części: w dwóch pierwszych znajduje się 96 łóżek polowych z przygotowanymi kocami, śpiworami i pościelą. W trzeciej części wygospodarowano miejsce, w którym uchodźcy mogą spędzić wspólnie czas, mogą coś zjeść, napić się, a dzieci mają wyznaczoną strefę do zabawy. Znajdują się tam m.in. ławy z posiłkami i barek z napojami.

Gmina Międzyrzecz
Gmina Międzyrzecz

Jak informują międzyrzeccy urzędnicy: uchodźcy na wejściu dostaną pakiety ze środkami czystości i będą mogli korzystać z żywności, ubrań i artykułów higienicznych przekazywanych przez mieszkańców. Przypomnijmy: każdy może pomóc dostarczając niezbędne artykuły. Można je przynosić do  Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej nr 1, ale także do biura przy ul. Marcinkowskiego 75 (skąd dary pojadą bezpośrednio na Ukrainę).

W tej chwili najbardziej potrzebne są takie artykuły jak: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe, woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik), zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

Gmina Międzyrzecz

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.7 ° C
11.7 °
11.7 °
86 %
3.3kmh
14 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE