niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRekonstrukcje historyczne, pieśni i Marsz Rodła

Rekonstrukcje historyczne, pieśni i Marsz Rodła

W niedzielę (22.05) w Międzyrzeczu odbędzie się Wielki Jubileusz 100 lat Związku Polaków w Niemczech. Z tej okazji zaplanowano oficjalne uroczystości, w których może wziąć udział każdy chętny.

Obchody setnej rocznicy mają na celu uczczenie i upamiętnienie działaczy kół Związku Polaków w Niemczech, które funkcjonowały na Ziemi Pszczewskiej i Babimojskiej w latach 1922-1939.

„W setną rocznicę powstania tej organizacji pragniemy wspólnie świętować, przypominając o córkach i synach tych ziem, którzy Polskę i polskość ukochali ponad życie dając nam przykład i lekcje najpiękniej rozumianego patriotyzmu” informują organizatorzy.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00. Wtedy też, przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego odśpiewany zostanie hymn, złożone zostaną kwiaty i odbędą się krótkie wystąpienia gości. Później, około godziny 10:40 zaplanowano I Marsz Rodła. Uczestnicy obchodów przejdą spod pomnika do Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. Tam, na dziecińcu zamkowym, odbędzie się msza święta.

O godzinie 12:15 zaprezentować się mają rekonstruktorzy z Towarzystwa Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57. Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii oraz pokaz sprzętu wojskowego 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Z kolei o 12:30 rozpocznie się program historyczno-artystyczny, a podczas niego m.in.: prezentacja Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, prelekcje historyczne, prezentacje poezji i pieśni spod znaku Rodła.

To wszystko już w niedzielę. Więcej informacji znajdziecie na Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
64 %
2.2kmh
63 %
niedz.
27 °
pon.
28 °
wt.
29 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE