poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.„Doceniaj, nie oceniaj”. Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci

„Doceniaj, nie oceniaj”. Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci

Jutro (21.05) zorganizowana zostanie specjalna konferencja z udziałem ekspertów, na której wszyscy zainteresowani będą mogli się dowiedzieć z jakimi problemami zmagają się obecnie dzieci, jak im pomagać i jak rozmawiać.

Spotkanie adresowane jest do każdego, zarówno do pedagogów, psychologów, nauczycieli czy rodziców lub opiekunów. Udział jest bezpłatny. Hasłem przewodnim konferencji jest „Doceniaj, nie oceniaj”, co ma zwrócić uwagę na to, aby postępować z dziećmi tak, by czuły się pewne siebie, swojej wartości, by czerpały przyjemność z nauki (zarówno też szkolnej jak i ze zdobywanie doświadczenia życiowego) i wreszcie: aby byli szczęśliwymi ludźmi. Jest to sprawa niezwykle ważna, ponieważ w ostatnich latach rośnie odsetek dzieci popełniających lub próbujących popełnić samobójstwo (w tym niechlubnym aspekcie Polska zajmuje drugie miejsce wśród krajów Europy). Dlatego tak istotne jest, by dorośli skupili się na potrzebach najmłodszych i potrafili pokierować nimi we właściwy sposób.

Prelekcję na ten temat wygłosi Tomasz Zieliński, założyciel fundacji „Usłyszeć na Czas”, która ma na celu pomoc dzieciom w głębokim kryzysie emocjonalnym. Oprócz niego wykład wygłosi też Bogdan Olechnowicz, założyciel i prezes F2P, autor dwóch książek, prowadzący również praktykę poradniczą.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:30. A o godzinie 14:00 odbędzie się występ lokalnego zespołu Fisheclectic. To wszystko w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji na Facebookowej stronie wydarzenia: „Doceniaj, nie oceniaj”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
92 %
1.6kmh
100 %
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE