piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stadion lekkoatletyczny coraz bliżej, prace na finiszu

Stadion lekkoatletyczny coraz bliżej, prace na finiszu

Roboty związane z budową stadionu lekkoatletycznego zbliżają się do końca, a sam obiekt ma być gotowy już w czerwcu. Postęp prac widać gołym okiem.

Gorzowscy urzędnicy informują, ze gotowa jest już nawierzchnia stadionu, która zyskała niebieski kolor (wcześniej była czerwona). Oprócz tego zamontowane są już krzesełka na trybunach, a murawa cały czas jest silnie nawadniana. Wszystko po to, by stadion już wkrótce mógł służyć sportowcom.

Przypomnijmy: inwestycja będzie gotowa w czerwcu, ale i tak jest to termin wydłużony, ponieważ początkowo zapowiadano, że roboty potrwają do marca. Konieczne były jednak dodatkowe roboty, dzięki którym na obiekcie będzie można przeprowadzać ważne wydarzenia sportowe.

– Nasz stadion wcześniej pomyślany był głównie jako miejsce do treningów dla naszych lekkoatletów, którzy odnoszą znaczące sukcesy, ale skoro pojawiła się szansa na uczynienie z niego miejsca do organizacji ważnych zawodów, trzeba z niej skorzystać. To dobra okazja na promocję miasta – powiedział Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Wybudowana zostanie między innymi specjalna hala namiotowa, dzięki której sportowcy będą mogli trenować w komfortowych warunkach nawet zimą. Pojawią się też miejsca, na których będą mogły parkować wozy transmisyjne tak, aby zawody mogły być pokazywane w telewizji bądź Internecie. To z kolei wymagało dodatkowego zasilania i oświetlenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE