piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRozpoczęła się budowa sali wiejskiej w Kęszycy Leśnej

Rozpoczęła się budowa sali wiejskiej w Kęszycy Leśnej

Obiekt powstaje obok boiska Orlik oraz plenerowej siłowni i placu zabaw dla dzieci. Lokalizacja jest idealna, ponieważ w sali będzie można organizować między innymi bale  i zajęcia dla najmłodszych, ale także sołeckie spotkania i różne imprezy.

To inwestycja na którą mieszkańcy Kęszycy Leśnej czekali już od dawna. Do tej pory nie mieli bowiem swojego miejsca, w którym mogłyby być organizowane różnego rodzaju wydarzenia. Póki co korzystają z gościnności strażaków, którzy udostępniają swoją remizę, ale jest tam za mało miejsca nawet na organizowanie sołeckich zebrań, nie mówiąc już o większych imprezach. Od września ten problem zniknie, bo to właśnie wtedy do dyspozycji mieszkańców ma zostać oddana nowiutka sala wiejska.

– Oprócz sali na zebrania sołeckie znajdować się w niej będą pomieszczenia socjalne, kuchnia i toalety. Mieszkańcy będą mogli organizować w niej rozmaite spotkania i popołudniowe zajęcia dla dzieci – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.

– Od lat czekaliśmy na własną salę. Pusta stać nie będzie. Obecnie mamy ponad 700 zameldowanych na stałe mieszkańców, w tym ponad 150 dzieci. Lokalizacja sali jest idealna, gdyż w pobliżu mamy boisko, plac zabaw i siłownię. Oraz wiatę, którą przeniesiemy jednak w inne miejsce – powiedział sołtys Andrzej Paczkowski.

Prace budowlane już się rozpoczęły. Wykonawca, którym jest międzyrzecka firma Tombud, zajął się już wyrównywaniem terenu. Koszt inwestycji to około milion złotych, przy czym prawie połowa tej kwoty to unijna dotacja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23.7 °
23 °
44 %
4.6kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE