poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowa Sól126 km/h w terenie zabudowanym = 2500 złotych mandatu

126 km/h w terenie zabudowanym = 2500 złotych mandatu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 126 km/h w terenie zabudowanym. Za przewinienie mężczyzna też sporo zapłaci.

Wysokie kwoty mandatów działają, chociaż może jeszcze nie na wszystkich. W niedzielę, 27 marca policjanci wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h. 55-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zapłacił surowy mandat. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Przypominamy, że nowa ustawa podwyższa grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy jazda po chodniku, to minimum 1,5 tysiąca złotych grzywny. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu – minimum 2,5 tysiąca złotych, wyprzedzanie na zakazie – 1000 złotych nieprawidłowe przechodzenie lub przejeżdżanie przez przejazd kolejowy – minimum 2 tysiące złotych, a niewskazanie komu powierzyliśmy do kierowania nasz pojazd – od 4 do 8 tysięcy złotych.

Wzrosła maksymalna kara, którą może nałożyć na sprawcę sąd z 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych, policjant może na miejscu ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tysięcy złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększy się do 6 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie małe
-2.1 ° C
0 °
-2.1 °
92 %
2.4kmh
29 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE