niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRusza budowa drogi w Żółwinie

Rusza budowa drogi w Żółwinie

Rozpoczęły się prace związane z przebudową gminnej drogi prowadzącej od skrzyżowania w centrum wsi Żółwin w kierunku Obry. Roboty mają potrwać do końca roku, a droga całkowicie się zmieni!

To inwestycja, na którą mieszkańcy Żółwina czekali już od dawna. Droga była w kiepskim stanie, miała głębokie dziury, na których istniało duże ryzyko uszkodzenia auta. Nie było też odpowiedniego oświetlenia co stwarzało zagrożenie dla mieszkańców. Teraz będzie zupełnie inaczej!

Nowa droga będzie mieć pięć i pół metra szerokości. Zostanie wykorytowana, utwardzona i wyłożona kostką.

Wzdłuż niej wybudujemy też oświetlenie i chodnik o szerokości dwóch metrów – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Roboty już się rozpoczęły. Zajmuje się nimi firma Brubet, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to 1 milion 290 tysięcy złotych, przy czym 786 tysięcy złotych to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jak informują urzędnicy: to jedna z ponad siedemdziesięciu różnych inwestycji realizowanych w tym roku w gminie Międzyrzecz. Ich łączna wartość to prawie 120 mln zł.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE