piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSą pieniądze na nowy żłobek! Prawie milion złotych dotacji dla Międzyrzecza

Są pieniądze na nowy żłobek! Prawie milion złotych dotacji dla Międzyrzecza

Gmina Międzyrzecz otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości nieco ponad 976 tysięcy złotych na budowę kolejnego żłobka. Powstanie on w niewybudowanym jeszcze bloku wielorodzinnym przy ulicy Krótkiej. Przetarg na tą inwestycję ogłoszony zostanie w ciągu najbliższych dni

Są pieniądze na kolejną placówkę dla maluchów

Prawie milion złotych, które trafią do Międzyrzecza, to środki pochodzące z rządowego programu Maluch Plus. Dzięki nim powstanie Zespół Klubów Dziecięcych przeznaczony dla maluchów w wieku od jednego roku życia do trzech lat.

To świetna informacja dla rodziców najmłodszych dzieci, ponieważ dzięki nowej placówce uda się zaspokoić potrzeby opiekuńcze wielu z nich.

Żłobek powstanie w budynku, którego jeszcze nie ma

Nowa placówka dla dzieci znajdzie się przy ulicy Krótkiej. Zlokalizowana zostanie na parterze budynku wielorodzinnego, do którego budowy przemierzają się obecnie urzędnicy. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na to zadanie.

Oprócz żłobka w budynku znajdą się też biura, do których przeniosą się pracownicy MTBS. Koszt jego budowy to ponad 12 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa do czerwca przyszłego roku.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
28 ° C
28.7 °
28 °
46 %
3.3kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
21 °
niedz.
21 °
pon.
23 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE