niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSą pieniądze na remont ulicy Ściegiennego w Międzyrzeczu. Kiedy prace?

Są pieniądze na remont ulicy Ściegiennego w Międzyrzeczu. Kiedy prace?

Miasto Międzyrzecz otrzymało rządowe dofinansowanie w wysokości 222 tysięcy złotych na wyremontowanie ulic Ściegiennego. To świetna informacja dla mieszkańców, bo droga już od dawna woła o modernizację.

Teraz są dziury, ale wkrótce znikną! Ulica Ściegiennego zyska całkiem nowe oblicze – kierowcy nie będą się już martwić nierówną i zapadającą się nawierzchnią, a piesi wyboistymi chodnikami.

Do miasta trafiła dotacja w wysokości 222 tysięcy 218 złotych przyznana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. W ramach tych środków, oraz dodatkowych środków własnych jakie musi wygospodarować gmina, uda się przeprowadzić kompleksowy remont ulicy. Chodzi nie tylko o nawierzchnię, ale także o wspomniane wcześniej chodniki.

Koszt inwestycji szacujemy na około pół miliona złotych. Przetarg na jej realizację ogłosimy natychmiast po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu przez Radę Miejską potrzebnej kwoty w budżecie gminy – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

To kolejne już rządowe pieniądze, które trafiły do Gminy Międzyrzecz. Dzięki podobnym dotacjom udało się już m.in. wybudować drogę w Wysokiej.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE