piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Były prezes Stali Gorzów chce bezwzględnego więzienia! Ile spędzi za kratkami?

Były prezes Stali Gorzów chce bezwzględnego więzienia! Ile spędzi za kratkami?

Marek G., biznesmen i były prezes klubu żużlowego Stal Gorzów, za zgodą prokuratury złożył do sądu wniosek o wydanie wyroku bezwzględnego więzienia oraz orzeczenie grzywny i przepadku korzyści. Mężczyzna jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy, w tym fałszowanie faktur vat.

W związku z aktem oskarżenia wobec Marka G. i czterech innych osób, jaki Prokuratura Regionalna w Warszawie wystosowała dnia 10. sierpnia 2023, Marek G. złożył do sądu wniosek o wydanie wyroku bezwzględnego więzienia.

Były prezes Stali Gorzów za zgodą prokuratury wnioskuje o 1 rok i 4 miesiące więzienia przy jednoczesnym zaliczeniu odbytych już za kratkami 8 miesięcy. Do tego miałby zostać ukarany grzywną w wysokości 220 tysięcy złotych oraz przepadkiem korzyści opiewającej na 685 tysięcy złotych.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych decyzji w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że wniosek może zostać przyjęty. Co ciekawe, w tej chwili, na podstawie aktu oskarżenia, Markowi G. mogłoby grozić nawet do 12 lat więzienia. Nie da się ukryć, że wyrok bezwzględnego więzienia, o który wnioskuje mężczyzna, byłby dla niego dobrym rozwiązaniem.

Przypomnijmy: Marek G. oraz trzy inne osoby: Paulina B., Artur B. i Tomasz P. w latach 2016 – 2019 Marek G. wspólnie i w porozumieniu z trzema osobami przyjął na rachunek bankowy prowadzonego przez siebie kantoru wymiany walut środki płatnicze w łącznej wysokości nie mniejszej niż ponad 68,3 mln złotych. Pieniądze miały pochodzić m.in. z fałszowania faktur dotyczących podatków. wspólnie i w porozumieniu


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE