czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSpecjalnie przygotowana żywność powędruje do walczących na Ukrainie

Specjalnie przygotowana żywność powędruje do walczących na Ukrainie

Międzyrzeczanie rozpoczęli produkcję racji żywnościowych. Jedzenie, poddane specjalnemu procesowi będzie wymagało jedynie zalania gorącą wodą, aby stworzyć pełnowartościowy posiłek.

To wspólna akcja m.in. prowadzącego restaurację Jacka Bełza oraz firmy Lyo-tech Sp. z o.o., ale do działań włączył się jeszcze szereg innych osób.

Głównym punktem całej akcji są produkowane przez firmę Lyo-tech liofilizatory, czyli specjalne urządzenia (podobne do wielkich lodówek) których proces opiera się na suszeniu zamrożonych posiłków. W próżni i pod wpływem odpowiednio niskiego ciśnienia woda z posiłku zostaje usunięta w około 98%. Tak przygotowane posiłki są specjalnie, hermetycznie pakowane. Aby z nich skorzystać wystarczy zalać je gorącą wodą i w ten sposób szybko można uzyskać ciepłe, pełnowartościowe jedzenie.

Planujemy produkować początkowo ok 1000 sztuk posiłków tygodniowo dla walczących Ukraińców i dostarczać je bezpośrednio do walczących. Pierwsza partia to 60 kg spaghetti czyli ok 150 racji żywnościowych, jeżeli się uda, to co 24 godziny będzie gotowa taka partia. Na razie pracuje jedno urządzenie – napisał na swoim profilu na Facebooku Jacek Bełz.

Urządzenia do liofilizacji zostały udostępnione bezpłatnie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE