piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczStrażacy z Kaławy wygrali zawody pożarnicze

Strażacy z Kaławy wygrali zawody pożarnicze

W sobotę (11.06) w Bukowcu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Strażacy zmierzyli się w trzech konkurencjach: sztafetowym biegu z przeszkodami, ćwiczeniach bojowych czy musztrze.

W zawodach wzięły udział międzyrzeckie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: z Gorzycy, Kurska, Kaławy, Kęszycy Leśnej, Obrzyc, Wyszanowa i Bukowca. Strażacy, zarówno panowie jak i panie, podeszli do trzech konkurencji. Wszystkie oczywiście związane z zawodem strażaka i sprawdzające zarówno wytrzymałość zawodników, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i odpowiedniego obchodzenia się ze sprzętem.

Pierwszym zadaniem był bieg sztafetowy, ale zupełnie inny niż biegi, które znamy z tradycyjnych zawodów sportowych. Strażacy biegli bowiem nie z pałeczką, a z… prądownicą do motopompy. Na dodatek na trasie mieli do pokonania przeszkody.

Następnie na uczestników zawodów czekało ćwiczenie bojowe mające sprawdzić jak strażacy znają się na swoim fachu. Zawodnicy musieli rozwinąć tzw. linię wodną (czyli strażackie węże), a następnie strumieniem wody strącić specjalne pachołki i wprawić wiatraczek w ruch obrotowy. Zarówno w pierwszym jak i drugim zadaniu liczyło się nie tylko jego wykonanie, ale także czas w jakim zostało to zrobione.

Na koniec pokaz musztry, przez kilka zespołów zakończony uroczystą defiladą. Zwycięzcami Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych okazali się, po raz kolejny zresztą, strażacy z Kaławy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9 ° C
9 °
9 °
62 %
3.8kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE