piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTo już tradycja? Strażacy z Kaławy ponownie najlepsi w zawodach pożarniczych

To już tradycja? Strażacy z Kaławy ponownie najlepsi w zawodach pożarniczych

Zarówno kobieca jak i męska drużyna ochotniczej strażay pożarnej w Kaławie wywalczyły pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych! To już kolejny sukces taki sukces strażaków!

To właśnie oni każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, by nieść pomoc w najbardziej niebezpiecznych warunkach. To właśnie oni gaszą ogromne pożary, wchodzą do płonących budynków i interweniują wszędzie tam, gdzie inni nie dają już rady. Strażacy, bo o nich mowa, to według badań grupa, która u ludzi budzi największe zaufanie wśród wszystkich służb mundurowych. A lubuscy strażacy już niejednokrotnie udowodnili swoją siłę i moc!

Doświadczenie i umiejętności ćwiczą bowiem nie tylko w akcji, ale także na różnego rodzaju zawodach. Takie odbyły się w sobotę (23.09) w Zemsku koło Bledzewa.

Strażacy z Kaławy wygrali kolejne zawody pożarnicze

W zawodach wszystkie gminy powiatu międzyrzeckiego reprezentowali strażacy z OSP KSRG Kaława oraz strażacy z OSP Gorzyca.

Zawodnicy musieli się zmierzyć z biegiem sztafetowym i ćwiczeniem bojowym. W sztafecie uczestnicy mieli za zadanie pokonać kilka przeszkód, przy czym za „pałeczkę” służyła im prądownica do motopompy. Z kolei ćwiczenie bojowe polegało na odpaleniu motopompy, rozwinięciu strażackiego węża oraz strąceniu strumieniem wody specjalnych pachołków, które wprawiały w ruch obrotowe wiatraczki.

– Kobieca drużyna pożarnicza z Kaławy uzyskała najlepszy czas zarówno w sztafecie jak i w ćwiczeniu bojowym i zajęła pierwsze miejsce. Męska drużyna pożarnicza z Kaławy również uzyskała najlepsze czasy w obu konkurencjach i stanęła na najwyższym podium – informują strażacy z Kaławy na swoim Facebookowym profilu.

To już kolejny podobny sukces strażaków. Wcześniej stanęli na podium w trakcie Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
67 %
1.9kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE