niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUwaga na burze, silny wiatr i deszcz!

Uwaga na burze, silny wiatr i deszcz!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości pojawienia się burzy, porywistych wiatrów oraz intensywnych opadów deszczu. Takie warunki prognozowane są już dzisiaj (19.09) miedzy innymi dla powiatu międzyrzeckiego.

Załamanie pogody może wystąpić do około godziny 19:00. Według informacji z IMGW opady deszczu mogą oscylować w granicach od 20 mm do 30 mm, a wiatr może wiać z prędkością nawet 65 kilometrów na godzinę. To nie koniec, bo istnieje też wysokie prawdopodobieństwo, że lokalnie pojawi się grad.

Dlatego wszyscy mieszkańcy powinni się odpowiednio przygotować i przede wszystkim: bardzo na siebie uważać. Przede wszystkim należy usunąć z parapetów, balkonów, tarasów, itp. wszystkie wolnostojące przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Jeśli chodzi o samochody to w miarę możliwości dobrze jest zaparkować w garażu, jeśli natomiast nie ma takiej możliwości to należy pamiętać, by nie parkować pod drzewami, szyldami czy słupami trakcji energetycznej. Trzeba zamknąć okna i drzwi, a w razie potrzeby dodatkowo je zabezpieczyć. Warto też przygotować sobie latarki z zapasem baterii na wypadek braku prądu. Nie wolno zapominać także o zwierzętach – trzeba zapewnić im bezpieczeństwo, głównie tym, które przebywają na dworze.

Sytuację pogodową i nowe ostrzeżenia meteorologiczne można na bieżąco śledzić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: www.imgw.pl 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
25 ° C
25 °
25 °
45 %
2.5kmh
98 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE