poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWyróżniona za pomoc Ukrainie

Wyróżniona za pomoc Ukrainie

Alicja Jankowska, która zorganizowała w Międzyrzeczu punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, odebrała z rąk burmistrza list gratulacyjny oraz kwiaty.

Władze Gminy Międzyrzecz chciały w ten sposób uhonorować kobietę za jej bezinteresowną działalność na rzecz Ukrainy. Alicja Jankowska w marcu zorganizowała punk pomocy, do którego wszyscy zainteresowani mogli przynosić rzeczy takie jak odzież, środki higieniczne, artykuły spożywcze, itp. Wszystkie zebrane produkty zostały następnie przekazane uchodźcom z Ukrainy, którzy opuścili swój kraj ratując się przed wojną.

Punkt działał przez około trzy miesiące, a Alicja Jankowska prowadziła go w ramach wolontariatu. Teraz, za swoją postawę otrzymała gratulacje od burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza i całej Rady Miejskiej. Sama podkreślała jednak, że działalność punktu to nie tylko jej zasługa, ale całego sztabu wolontariuszy oraz harcerzy.

– Bardzo im za to dziękuję. Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom, stowarzyszeniom i właścicielom firm, którzy bardzo hojnie wspierali uchodźców – mówiła.

Punkt pomocy uchodźcom w Obrzycach przestał działać pod koniec kwietnia kiedy to skończyły się zgromadzone zapasy, a mieszkańcy nie doposażali magazynów kolejnymi produktami. Pisaliśmy o tym tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
1.2kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE