poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPunkt pomocy uchodźcom przestał działać

Punkt pomocy uchodźcom przestał działać

Punkt znajdujący się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Obrzycach zawiesił swoją działalność. Wszystko między innymi dlatego, że… skończyły się zapasy.

Nie działa już miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy mogli uzyskać niezbędne ubrania, rzeczy, artykuły spożywcze czy higieniczne. Punkt był zaopatrywany przez mieszkańców gminy Międzyrzecz, ale niestety zapasy już się skończyły.

– Z dniem 20. maja zawiesiliśmy działalność punktu pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich to całkowite wyczerpanie zapasów, głównie żywności i środków higieny i czystości. Cel, jaki został założony, czyli zabezpieczenie i pomoc ludziom uciekającym przed wojną, niemających ze sobą czasem niczego w większości został zrealizowany, dzięki Waszemu wsparciu i wszechstronnej pomocy – informuje Alicja Jankowska, kierująca punktem.

Według szacunków ze wsparcia skorzystało około tysiąca osób. Zebrano kilkanaście ton artykułów spożywczych, higienicznych, leków, słodyczy, karmy dla zwierząt, koców, pościeli, śpiworów, zabawek czy ubrań. Sama przekazana odzież ważyła około pięciu ton.

– Każdy przekazany karton darów został rozpakowany, poukładany wg rozmiarów, rodzaju, potem zważony i wydany, aby jak najwięcej potrzebujących otrzymało wsparcie. Przez ponad jedenaście tygodni trwania utworzonego w Międzyrzeczu punktu pomocy humanitarnej głównie kobiety i dzieci z Ukrainy, korzystały ze wsparcia płynącego od międzyrzeczan, mieszkańców innych miast i wiosek, również zagranicznych, od instytucji miejskich i przedsiębiorców, w postaci zbieranych i przekazywanych do punktu ogromnych ilości darów – dodaje Alicja Jankowska.

W zbiórkę zaangażowanych było około 100 wolontariuszy i harcerzy z Hufca ZHP w Międzyrzeczu. Dary trafiły nie tylko do uchodźców przebywających na terenie Gminy Międzyrzecz, ale także zostały bezpośrednio przekazane do punktów humanitarnych, m.in. w Leżajsku i Skórzewie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
-2 ° C
-2 °
-2 °
88 %
2.1kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE