poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWiadukt na Zjednoczenia zamknięty dla ciężarówek

Wiadukt na Zjednoczenia zamknięty dla ciężarówek

Jak informuje na swoim profilu prezydent Janusz Kubicki, budowlańcy remontujący wiadukt na alei Zjednoczenia odkryli, że stan techniczny obiektu jest dużo gorszy niż się na początku wydawało. Wiadukt został zamknięty dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

– Elementy nośne są uszkodzone. Co to oznacza w przełożeniu na język polski i zrozumiały dla każdego? Ano tyle, że remont się przedłuży, musimy zamknąć wiadukt dla ruchu pojazdów o nośności powyżej 3,5 t. – pisze na swoim profilu prezydent.

Włodarz miasta przewiduje, że to oznacza nie tylko dłuższy remont obiektu, ale przede wszystkim wyższe koszty, których samorząd po prostu nie ma. Zmianie będą musiały również ulec trasy przejazdów autobusów MZK.

– Teraz czekamy na kolejne ekspertyzy, które określą kierunek tego co możemy, a właściwie co musimy zrobić z tym obiektem – pisze Kubicki

Mieszkańcy pod postem zauważają, że warto byłoby przeanalizować kwestię MZK i zmienić poranny rozkład jazdy. – Na Batorego przy Liceum Plastycznym już jest ciężko się przebić, żeby zdążyć na lekcje, korki, a kiedy zamknie się wiadukt, to Batorego stanie całkowicie w godzinach porannych – zauważa Pani Iwona

Niestety prezydent nie ma rozwiązania. Uważa, że widma korków nie da rady uniknąć. Póki co nie wiadomo, o ile przedłuży się remont, ani ile będzie kosztował.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
28.3 ° C
28.4 °
27.9 °
32 %
2.2kmh
3 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE