piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wołodymyr Zełenski docenił Gorzów!

Wołodymyr Zełenski docenił Gorzów!

Prezydent Ukrainy w oficjalnym przemówieniu w ukraińskim parlamencie podziękował kilkunastu miastom Polski za wsparcie jakiego udzielają Ukrainie odkąd wybuchła tam wojna. Wśród tych miast znalazł się nasz Gorzów Wielkopolski!

Dziękuję wszystkim Polakom za wsparcie. Chcę przemówić do wszystkich z tej mównicy. Niech usłyszy to każde województwo, powiat i gmina, którego wsparcie i pomoc odczuwamy w każdym regionie, mieście, wsi, każdej gminie Ukrainy (…). Prawie wszystkie nasze miasta mają miasta siostrzane w Polsce. Nasze narody są również braćmi. Jesteśmy krewnymi. I nie ma między nami granic ani barier” mówił prezydent Wołodymyr Zełenki i wymienił osiemnaście miast, które w sposób szczególny zasłużyły się pomocą dla Ukrainy i Ukraińców.

Wśród tych miasta, obok m.in. Krakowa, Warszawy, Łodzi, Zielonej Góry, Poznania czy Lublina znalazł się także Gorzów Wielkopolski.

Do tej wypowiedzi odniósł się także prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

To podziękowanie dla Państwa za wysiłek i ogromne serce, jakie okazujecie na co dzień naszym przyjaciołom z Ukrainy. Tym, którzy znaleźli schronienie w Gorzowie, i tym którzy próbują przetrwać w swoim kraju w tym strasznym czasie. Wasza praca, Drodzy Mieszkańcy, jest nie do przecenienia. Jesteśmy w grupie miast, które natychmiast po rozpoczęciu konfliktu za wschodnią granicą przystąpiły do działania. W sposób przemyślany i systematyczny, w porozumieniu z wieloma ośrodkami przygranicznymi, które jako pierwsze przyjmowały uchodźców” napisał Jacek Wójcicki na swoim Facebookowym profilu.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie wybuchła 24. lutego kiedy to kraj zaatakowały wojska rosyjskie (z rozkazu Władimira Putina). Od tamtej pory Polacy aktywnie włączyli się w pomoc wysyłając dary na Ukrainę (m.in. ubrania, żywność, środki medyczne i opatrunkowe) oraz pomagając uchodźcom, którzy opuścili kraj ratując życie. W Gorzowie również od samego początku prężnie działają punkty zbiórki, do których każdy chętny może przynosić najpotrzebniejsze rzeczy. Zorganizowano także miejsca noclegowe dla uchodźców: znaleźli schronienie zarówno w internatach czy hotelach ale także w prywatnych domach gorzowian, którzy zdecydowali się przyjąć ich pod swój dach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
54 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE