niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZaginiona 66-latka odnaleziona przez śmigłowiec

Zaginiona 66-latka odnaleziona przez śmigłowiec

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniej kobiety z Międzyrzecza, która we wtorek (20.09) rano wyszła z domu i rodzina straciła z nią jakikolwiek kontakt. Seniorkę udało się odnaleźć w środę w godzinach popołudniowych w gęstych zaroślach na pobliskim bagnie.

Nad odnalezieniem kobiety pracowało kilkudziesięciu policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym. Zaginięcie zgłosiła rodzina seniorki, która obawiała się o jej życie i zdrowie. Kobieta miała bowiem problemy z pamięcią i istniało duże prawdopodobieństwo, że nie będzie potrafiła sama wrócić do domu. Dodatkowo, noce są już coraz chłodniejsze, a 66-latka nie była ubrana adekwatnie do takich warunków.

– Funkcjonariusze sprawdzali tereny leśne, łąki i pola aby jak najszybciej odszukać 66-latkę. Po wnikliwej analizie zawężono obszar poszukiwań jednak był on bardzo trudno dostępny. Gęste zarośla, bagnisty, grząski oraz podmokły teren, a w dodatku wysoka trzcina znacznie utrudniały sprawne przeprowadzenie akcji – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Oprócz międzyrzeckich funkcjonariuszy do akcji poszukiwawczej włączyli się również policjanci z Gorzowa, Zielonej Góry, pracownicy WOPR, Nadleśnictwa oraz grupa poszukiwawcza ze Zbąszynka. Użyto też drona i policyjnego śmigłowca.

Drugiego dnia od zaginięcia kobieta została dostrzeżona przez załogę śmigłowca w gęstych zaroślach trzciny na pobliskim bagnie. Była przytomna.

–  Samo dotarcie do kobiety było bardzo trudne bowiem teren w którym się znajdywała uniemożliwiał przemieszczanie się. Grząski i bagnisty grunt oraz wysoka trzcina dodatkowo utrudniała orientację w terenie. Mimo tych trudności funkcjonariusze robili co w ich mocy aby jak najszybciej dotrzeć do zaginionej. Po ciężkiej przeprawie udało się to – dodaje Mateusz Maksimczyk.

66-latka została przekazana pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, a po badaniach wróciła do rodziny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18 ° C
18 °
17 °
74 %
6.3kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE