sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZłodzieje zatrzymani w trakcie demontażu skradzionego busa

Złodzieje zatrzymani w trakcie demontażu skradzionego busa

Z jednej posesji w gminie Międzyrzecz skradziony został bus o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze już kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży wytypowali i zatrzymali złodziei. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawcami kradzieży jest dwóch mężczyzn w wieku 28 i 26 lat. W momencie zatrzymania byli oni całkowicie zaskoczeni, żaden z nich nie spodziewał się widoku funkcjonariuszy. Zwłaszcza, ze mundurowi pojawili się „w dziupli” (zlokalizowanej w powiecie sulęcińskim), w której złodzieje rozmontowywali skradziony pojazd.

Zanim policjanci przybyli na miejsce mężczyźni zdążyli już zdemontować wyposażenie wnętrza busa oraz część karoserii.

– Podczas przeszukania policjanci ujawnili przedmioty służące do popełnienia przestępstwa w postaci kostek odpowiedzialnych za odpalanie pojazdów, łamaka do stacyjek samochodowych oraz inne narzędzia służące do kradzieży i demontażu – przekazał Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Łupem złodziei padły też elektronarzędzia znajdujące się w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Zostały one natychmiast zwrócone właścicielowi.

A sprawcy kradzieży, dwóch mieszkańców gminy Sulęcin, usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
0 ° C
0 °
0 °
75 %
4.2kmh
28 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE