poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNagminne łamanie przepisów ruchu drogowego. Kierowca taksówki na aplikację ukarany

Nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego. Kierowca taksówki na aplikację ukarany

Dzięki nagraniom miejskiego monitoringu zielonogórska policja mogła złapać kolejnego kierowcę na drogach naszego miasta, który nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna prowadził taksówkę jednej z firm, w której przejazdy zamawia się przez aplikację.

Młody mężczyzna poruszał się swoim samochodem po centrum miasta. Dzięki nagraniom z monitoringu widać było, że kierowca zupełnie nie przejmuje się przepisami ruchu drogowego. Popełnił liczne wykroczenia drogowe m.in. kilkukrotnie przejeżdżał linię ciągłą.

Kierowca taksówki lekceważył nie tylko przepisy i znaki, ale również innych uczestników ruchu drogowego i sprawiał zagrożenie na drodze. Po otrzymaniu nagrań miejskiego monitoringu policjanci mogli ustalić dane kierującego. Mężczyzna został wezwany na komendę. Za popełnione wykroczenia otrzymał w sumie trzy mandaty oraz 11 punktów karnych.

Zielonogórska policja poinformowała również, że zostały zaplanowane działania ukierunkowane na zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw przez kierujących taksówkami. W szczególności funkcjonariusze przyjrzą się kierowcom taksówek zamawianych poprzez aplikacje mobilne. W ramach działań kontrolnych będą sprawdzane: posiadanie stosownej licencji na przewóz osób, stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów oraz wymagane wyposażenie. Dodatkowo u kierowców z innych krajów będą prowadzone kontrole legalności pobytu na terytorium Polski.

Na stronie zielonogórskiej policji pojawiło się kilka zdjęć z popełnianych wykroczeń przez ukaranego już kierowcę taksówki:

Policjanci nakładając mandaty na mężczyznę, chcą, aby było to dla niego lekcją na przyszłość, a dla innych kierowców przestrogą, że nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego wiąże się z surowymi konsekwencjami.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE