czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNiski stan Odry. Pływa tylko prom w Połęcku

Niski stan Odry. Pływa tylko prom w Połęcku

Ze względu na niski stan Odry w województwie lubuskim pływa obecnie tylko jeden prom – w Połęcku.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obecnie Odra w województwie lubuskim znajduje się w strefie stanów niskich. W czwartek – 30 czerwca – poziom Odry na wysokości Cigacic wynosi zaledwie 108 cm. Jeszcze mniej wody jest w Słubicach – 105 cm – i Nowej Soli – 104 cm. Najwyższy stan Odry jest w Kostrzynie – 141 cm. Warto jednak przypomnieć, że stany ostrzegawcze w tych miejscach wahają się od 350 do 420 cm.

W ostatnich dniach poziom wody gwałtownie spadł. W niektórych miejscach nawet o 30 cm. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Poziom wody w Odrze będzie się utrzymywał, a może nawet jeszcze bardziej spaść.

W związku z niskim poziomem wody w Odrze trzy z czterech promów nie kursują. Nie działają przeprawy w Milsku, Brodach i Pomorsku. Jedynym promem, który wciąż przewozi samochody na drugi brzeg rzeki jest prom w Połęcku – gmina Maszewo. Nawet on działa z ograniczeniami. Ze względu na niską Odrę prom nie może być przepełniony. Jeśli prognozy się sprawdzą, to prawdopodobnie również prom w Połęcku zawiesi kursy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
4.2 ° C
4.3 °
2.1 °
75 %
3.7kmh
35 %
czw.
3 °
pt.
7 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE