środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Trakt Królewski wkrótce będzie gotowy

Trakt Królewski wkrótce będzie gotowy

Już za kilka tygodni mieszkańcy Gorzowa będą mogli korzystać z nowej przestrzeni przygotowanej wzdłuż ulic Chrobrego i Mieszka I. Będzie tam nowe oświetlenie, park kieszonkowy, a chodniki zostaną wyrównane.

W połowie lipca mają się zakończyć prace budowlane na ulicach Chrobrego i Mieszka I. Później będzie czas na odbiory, które mogą potrwać około dwóch tygodn, a następnie na uzyskanie pozwoleń na użytkowanie. Wtedy też mieszkańcy będą już mogli spacerować Traktem Królewskim.

Mieszkańcy naszego miasta otrzymają atrakcyjną przestrzeń publiczną, z nową aranżacją. Zniknie też jeden z głównych problemów, który nękał mieszkańców okolicy traktu – hałas tramwajów i niszczenie budynków z powodu zniszczonego torowiska. Zniknie też krzywa nawierzchnia chodników, połamane krawężniki. Pojawią się efekty wizualne, nowe oświetlenie ulicy. W pobliżu stworzony zostanie kolejny park kieszonkowy – przyznają urzędnicy z Wydziału Promocji i Informacji.

Nowa przestrzeń w centrum ma pełnić funkcję handlową, kulturalną, rekreacyjną i mieszkaniową. W związku z tym wprowadzonych zostanie kilka zasad. To między innymi: zakaz wjazdu, zatrzymywania i postoju pojazdów z wyjątkiem tych należących do mieszkańców posiadających kartę wjazdową i mogących wjechać na podwórko od strony Chrobrego. Miejsce będzie uprzywilejowane dla ruchu pieszego i rowerowego. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków nabycia abonamentów rocznych i miesięcznych, a także z preferencyjnych stawek opłat za ogródki działkowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-2.9 ° C
-2.9 °
-2.9 °
73 %
0.8kmh
5 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE