czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościNowa Sól100 tys. zł na modernizację boiska

100 tys. zł na modernizację boiska

32 inwestycje – cztery powiatowe i 28 gminnych – za 3 mln złotych. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja programu „Lubuska Baza Sportowa”.

Dotacje będą przeznaczone m.in. na modernizację i budowę boisk, hal sportowych oraz sal gimnastycznych. Do programu „Lubuska Baza Sportowa” na 2022 r. zgłoszonych zostało 47 wniosków, dofinansowanie otrzymały 32 projekty.

Wśród samorządów, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa jest Gmina Nowa Sól. Dotacja w wysokości 100 tys. zł zostanie przeznaczona na modernizację istniejącego boiska w miejscowości Nowe Żabno.

Celem programu „Lubuska Baza Sportowa” jest stworzenie warunków, które sprzyjają rozwojowi regionalnej infrastruktury sportowej. Dzięki dofinansowaniu inwestycji związanych z obiektami sportowymi lokalne społeczności mogą aktywnie spędzać wolny czas. Poprawiają się też warunki treningowe sportowców.

W ubiegłym roku na boisku wykonano profesjonalny system nawadniający murawę, który kosztował 65 tys. zł, z czego 30 tys. zł to dotacja celowa z Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie w ramach „Nawadniania boisk piłkarskich” w 2021 r. Montażem zajęła się firma ADI GARDEN Adrian Kamiński z siedzibą w Siedlisku.

Realizacja zadań na które przeznaczoną dotacje przyczyni się do rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej i turystycznej województwa i zwiększy możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkańcom regionu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.8 °
12.2 °
81 %
3.1kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
16 °
sob.
11 °
niedz.
12 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE