wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa Sól126 km/h w terenie zabudowanym i zatrzymane prawo jazdy

126 km/h w terenie zabudowanym i zatrzymane prawo jazdy

Policjanci drogówki pędzącemu motocykliście zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

W środę (11 maja) policjanci wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnego kierującego jednośladem, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 76 km/h. 25-latek stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących i niedostosowywanie jej do aktualnych warunków to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Przypominamy, że nowe przepisy podwyższają grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości.

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań na drodze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
pochmurnie
5.5 ° C
8.3 °
5 °
84 %
9.2kmh
21 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE