środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościNowa Sól22-latek chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego

22-latek chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego

Do interwencji pełnej grozy doszło na wiadukcie kolejowym w Nowej Soli. Zdesperowany 22–letni mężczyzna stał za barierkami i groził popełnieniem samobójstwa.

30 października około godziny 20:00 mundurowi zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej mężczyzny, który wychyla się z wiaduktu kolejowego na terenie miasta. Oficer dyżurny tutejszej jednostki wysłał na miejsce zdarzenia patrol prewencji. Ci zastali 22-latka, który stał za barierkami wiaduktu.

Decyzje policjantów musiały być szybkie i bezbłędne. Ich błyskawiczna reakcja spowodowała, że młodzieniec, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest już pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża. Godna pochwalenia jest również postawa osoby, której nie był obojętny los człowieka i wezwała odpowiednie służby. Ratowanie ludzkiego życia jest jednym z priorytetów codziennej służby lubuskich policjantów. Funkcjonariusze podczas takich akcji muszą podejmować trudne decyzje.

Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę). Twój telefon może uratować czyjeś życie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
0.4 ° C
1.2 °
-5.1 °
74 %
2.6kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
16 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE