poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNiezwykły pokaz filmowy już niedługo w Zielonej Górze

Niezwykły pokaz filmowy już niedługo w Zielonej Górze

Już niedługo, bo 10 listopada 2022 r. (czwartek) w Zielonej Górze odbędzie się pokaz filmu „O tym się nie mówi”. W ciągu ostatnich tygodni było jednak o nim bardzo głośno. Wszystko za sprawą drugiej rocznicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat ciąż z wadami letalnymi. Film mówi o skutkach tej decyzji.

Ten film powinien obejrzeć każdy przeciwnik aborcji. Aby zobaczyć, na co skazał kobiety, każąc im rodzić dzieci z wadami letalnymi. Ale ten film powinien być też początkiem zmiany myślenia o aborcji. Bo nie chodzi tylko o to, by nie zmuszać kobiet do rodzenia śmiertelnie chorych płodów. Chodzi o to, by kobiety miały wybór. Zawsze – pisze w swojej recenzji w Wysokich Obcasach Dominika Wantuch.

Film w reżyserii Marka Osiecimskiego „O tym się nie mówi” to prawdziwe historie kobiet i ich rodzin. 22 października 2022 r. minęły dwa lata od wydania wyroku na kobiety. Po orzeczeniu Trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie przesłanek do legalnej aborcji skończył się świat, jaki znały. Zamiast wyboru został ból.

Dzięki obywatelskiej zrzutce Fundacja, w której wzięło udział 2028 osób, zebrano ponad 100 tys. zł. Producent filmu, Fundacja Damy Radę z Gdańska prowadzi teraz w całym kraju pokazy filmowe wraz z debatą. Doskonałe recenzje filmu można znaleźć w największych serwisach medialnych w Polsce – Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach, Polityce czy TVN24.

W Zielonej Górze pokaz wraz z debatą będziemy mogli obejrzeć już 10 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Współorganizatorem jest Instytut Równości, wstęp na pokaz jest bezpłatny, ale przeznaczony tylko dla osób dorosłych.

W debacie weźmie udział członek ekipy medycznej produkcji lek. Artur Płachta – specjalista ginekologii i położnictwa oraz Anita Czarniecka – Fundacja Damy Radę, założycielka inicjatywy społecznej OTSNM. Wiadomości Lubuskie (www.wlubuskie.pl) obejmują patronatem to wydarzenie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-2.6 ° C
1.2 °
-2.6 °
92 %
2.2kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE