piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólBędzie zakaz sprzedaży alkoholu

Będzie zakaz sprzedaży alkoholu

Od 15 czerwca w Nowej Soli w godzinach 23:00 – 06:00 będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych.

O planach wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu nocą w Nowej Soli pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Temat ten pojawił się na sesji Rady Miejskiej w związku ze skargami mieszkańców dotyczącymi zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej, szczególnie w okolicy osiedlowych sklepów nocnych.

Dziś za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól poinformował o nadchodzącym zmianach.

Na wniosek Naszych Mieszkańców, ekspertów w walce z alkoholizmem i środowisk abstynenckich w Naszym Mieście wspólnie z Radnymi podjęliśmy decyzję o zmianie zasad sprzedaży alkoholu w placówkach handlowych i na stacjach benzynowych. Na mocy podjętej uchwały z dniem 15. czerwca w Naszym Mieście w godzinach 23:00 – 06:00 będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych. Oczywiście mam świadomość, że zdania w tej sprawie są podzielone, ale nad argumentami o wolności gospodarczej przeważyły argumenty natury społecznej. Jestem też przekonany, że głos ekspertów od rozwiązywania problemów alkoholowych musi być w tej sprawie wiodący.

Przepis dotyczy 8 miejsc, z czego 5 to stacje benzynowe. Uchwała, która wejdzie w życie 14 czerwca nie będzie dotyczyła lokali gastronomicznych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
9 ° C
10.5 °
8.9 °
66 %
4.8kmh
100 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
12 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE