czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólBezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczął się rok szkolny. To właśnie w trosce o bezpieczeństwo młodzieży, policjanci służby patrolowej, wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowi będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonie wszystkich szkół w powiecie.

Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzone będą przez najbliższe dni. Coroczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkół i przedszkoli. Tam, gdzie uczniowie pokonują przejścia dla pieszych, w pobliżu ruchliwych skrzyżowań, nie może zabraknąć patroli. Funkcjonariusze przeprowadzili lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach.

Policjanci skontrolowali przede wszystkim oznakowanie przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych. Stróże prawa swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia w szkołach, więc należy otoczyć je szczególną troską poprzez zapewnienie im bezpiecznej drogi do szkoły. Policjanci rewiru dzielnicowych będą odwiedzali szkoły naszego powiatu, rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie.

Głównym tematem spotkań profilaktycznych będzie bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu oraz przepisy związane z jazdą na rowerze. Podczas akcji policjanci będą zapoznawali dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz w sposób praktyczny przedstawią prawidłowe przejście przez jezdnię na sygnalizacji świetlnej oraz na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej rozwagi w rejonie placówek oświatowych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
20.1 ° C
21.7 °
19.4 °
71 %
0.9kmh
91 %
śr.
20 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE