piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPodpalacz złapany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podpalacz złapany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dzięki szybkiej reakcji świadka zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który w miniony poniedziałek (29 sierpnia) w nocy podpalił kontener na śmieci, a od niego zapalił się także stojący obok samochód. Podpalacz usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek w nocy pewien zielonogórzanin idący ulicą Zamkową zauważył nieznanego mu mężczyznę, który próbował podpalić duży plastikowy pojemnik na odpady. Świadek nie wahał się ani chwili i natychmiast powiadomił policjantów, sam jednocześnie stał w bezpiecznej odległości, żeby nie stracić z oczu podpalacza do chwili gdy policyjny patrol dojedzie na miejsce. Gdy podpalacz zorientował się, że ktoś go obserwuje odszedł w kierunku pobliskiego osiedla, gdzie został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że osobą odpowiedzialna za podpalenie jest 37-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Przy zatrzymanym mundurowi znaleźli zapalniczkę, a świadek wskazał go jako sprawcę podpalenia. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom, dlaczego podpalił kontener. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, a podczas przesłuchania żałował tego co zrobił i wyraził chęć naprawienia strat. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze w kwocie 3000 złotych.

37-latek usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Łączna suma strat spowodowanych przez podpalacza, wycenionych przez właściciela pojazdu i Zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej to prawie 17 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE