piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólCo zrobić w Magazynie Solnym?

Co zrobić w Magazynie Solnym?

W I konkursie Nasz Zabytek w województwie lubuskim zwyciężył Dawny Magazyn Solny. Teraz nadszedł czas, aby wymyślić co będzie się w nim znajdowało.

O wygranej w konkursie Fundacji Most the Most pisaliśmy 2 tygodnie temu:

Lokalna społeczność Nowej Soli zaangażowała się w konkurs, a teraz ponownie może zabrać głos. Jej zadaniem jest bowiem wymyślenie jak nadać zwycięskiemu zabytkowi nowe życie. Warto poszukać odpowiedzi na pytania: Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku? oraz Jak będzie on służył mieszkańcom?

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubuskie lub przez telefon do 6 czerwca. Miasto organizuje spotkanie, na którym będzie można podyskutować o przyszłości obiektu. Odbędzie się ono dzisiaj (25 maja) o godz. 18:00 na Placu Solnym w Nowej Soli.

Warto zaznaczyć, że Magazyn Solny jest jednym z najstarszych budynków w Nowej Soli i jest ściśle związany z powstaniem miasta. Znajduje się w atrakcyjnej okolicy, blisko Odry i powstającej właśnie promenady nadrzecznej, charakteryzuje się sporą przestrzenią tj. 480 m2. Budynek od dłuższego czasu niszczeje, doczekał się jedynie remontu dachu. Teraz czeka na nowe życie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
27.9 ° C
27.9 °
27.3 °
57 %
4.8kmh
87 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
28 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE