poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólCo zrobić w Magazynie Solnym?

Co zrobić w Magazynie Solnym?

W I konkursie Nasz Zabytek w województwie lubuskim zwyciężył Dawny Magazyn Solny. Teraz nadszedł czas, aby wymyślić co będzie się w nim znajdowało.

O wygranej w konkursie Fundacji Most the Most pisaliśmy 2 tygodnie temu:

Lokalna społeczność Nowej Soli zaangażowała się w konkurs, a teraz ponownie może zabrać głos. Jej zadaniem jest bowiem wymyślenie jak nadać zwycięskiemu zabytkowi nowe życie. Warto poszukać odpowiedzi na pytania: Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku? oraz Jak będzie on służył mieszkańcom?

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubuskie lub przez telefon do 6 czerwca. Miasto organizuje spotkanie, na którym będzie można podyskutować o przyszłości obiektu. Odbędzie się ono dzisiaj (25 maja) o godz. 18:00 na Placu Solnym w Nowej Soli.

Warto zaznaczyć, że Magazyn Solny jest jednym z najstarszych budynków w Nowej Soli i jest ściśle związany z powstaniem miasta. Znajduje się w atrakcyjnej okolicy, blisko Odry i powstającej właśnie promenady nadrzecznej, charakteryzuje się sporą przestrzenią tj. 480 m2. Budynek od dłuższego czasu niszczeje, doczekał się jedynie remontu dachu. Teraz czeka na nowe życie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie małe
-2.1 ° C
0 °
-2.1 °
92 %
2.4kmh
29 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE