środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólCo zrobić w Magazynie Solnym?

Co zrobić w Magazynie Solnym?

W I konkursie Nasz Zabytek w województwie lubuskim zwyciężył Dawny Magazyn Solny. Teraz nadszedł czas, aby wymyślić co będzie się w nim znajdowało.

O wygranej w konkursie Fundacji Most the Most pisaliśmy 2 tygodnie temu:

Lokalna społeczność Nowej Soli zaangażowała się w konkurs, a teraz ponownie może zabrać głos. Jej zadaniem jest bowiem wymyślenie jak nadać zwycięskiemu zabytkowi nowe życie. Warto poszukać odpowiedzi na pytania: Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku? oraz Jak będzie on służył mieszkańcom?

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubuskie lub przez telefon do 6 czerwca. Miasto organizuje spotkanie, na którym będzie można podyskutować o przyszłości obiektu. Odbędzie się ono dzisiaj (25 maja) o godz. 18:00 na Placu Solnym w Nowej Soli.

Warto zaznaczyć, że Magazyn Solny jest jednym z najstarszych budynków w Nowej Soli i jest ściśle związany z powstaniem miasta. Znajduje się w atrakcyjnej okolicy, blisko Odry i powstającej właśnie promenady nadrzecznej, charakteryzuje się sporą przestrzenią tj. 480 m2. Budynek od dłuższego czasu niszczeje, doczekał się jedynie remontu dachu. Teraz czeka na nowe życie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
-3.4 ° C
-1.7 °
-5.5 °
79 %
2.1kmh
3 %
śr.
2 °
czw.
4 °
pt.
3 °
sob.
6 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE