czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryDefibrylatory zamontowane

Defibrylatory zamontowane

Zadanie z budżetu obywatelskiego zostało zrealizowane. Na budynkach sal wiejskich w Bobrownikach, Ługach i Niedoradzu zamontowano defibrylatory.

Dostęp do AED w przestrzeni publicznej daje najcenniejszy dla pacjentów z NZK szybki czas reakcji. Z badań wynika, że 7 do 10 minut ataku nagłego zatrzymania krążenia bez podjętej resuscytacji i defibrylacji prowadzi do śmierci pacjenta. AED zapewnia szybką pomoc, i co istotne mogą jej udzielić nawet osoby bez przeszkolenia medycznego.

Trzy automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED, które zakupiono w ramach zgłoszonego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Otyniu zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Otyń na rok 2021 „AED RATUNEK DLA KAŻDEGO” , zostały zamontowane na budynkach sal wiejskich w Bobrownikach, Ługach i Niedoradzu.

– Oby nigdy nie musiały zostać użyte, czego życzymy i mieszkańcom, i sobie. Druhom Janowi, Marcinowi i Pawłowi dziękujemy za poświęcony czas przy montażu urządzeń – czytamy na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Otyniu.

Defibrylator AED jest urządzeniem bezpiecznym i bardzo łatwym w obsłudze. Z pomocą wyraźnych, spokojnych poleceń głosowych i obrazów świetlanych na ekranie, defibrylator pokazuje krok po kroku, jak właściwie przeprowadzić akcję reanimacyjną. Przypomina nawet o potrzebie zadzwonienia po pogotowie. Po włączeniu, aparat automatycznie diagnozuje stan poszkodowanego i tylko w przypadku, gdy jest to wymagane, umożliwia wygenerowanie bezpiecznego impulsu elektrycznego. Serce ma wtedy szansę na powrót do normalnej pracy. Podczas prowadzenia uciśnięć klatki piersiowej urządzenie pilnuje, by głębokość ucisków i ich tempo były właściwe.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Otyniu


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
0.5 ° C
2.2 °
-0 °
88 %
3kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
2 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE