niedziela, 4 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy serwis "Nasza Lubuska"

Nowy serwis „Nasza Lubuska”

Od dzisiaj możemy już korzystać z nowego serwisu internetowego Lubuskiego Centrum Informacyjnego – „Nasza Lubuska”. Postanowiliśmy przyjrzeć się stronie.

Lubuskie Centrum Informacyjne to samorządowe biuro do przekazywania najważniejszych informacji z regionu. Bazuje w szczególności na wydarzeniach związanych z Urzędem Marszałkowskim, ale pisze również artykuły na temat kultury, historii, bieżących wydarzeń w regionie, kraju, ale i zagranicy.

Szefem LCI jest Michał Iwanowski, znany dziennikarz, publicysta, były rzecznik prasowy zarządu województwa. W redakcji znajdziemy również doświadczonych dziennikarzy takich jak Dariusz Chajewski czy Katarzyna Kozińska. LCI posiada również własne studio nagraniowe i przeprowadza sporo wywiadów i reportaży, publikowanych do tej pory w serwisie Facebook.

Tym razem LCI postanowiło uruchomić serwis informacyjny swojej gazety. Trzy pierwsze tematy od rana to niezwykle aktualne wydarzenia jak XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozmowa z byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem oraz informacja na temat rekordowych zakażeń koronawirusem.

Serwis oparty jest na bardzo popularnym systemie zarządzania treścią WordPress. Nawigacja jest sprawna, mamy bogaty podział na kategorie i kilka pozycji w zakładce Video. Z kolei w zakładce Archiwum dodatkowo znajdziemy archiwalne numery gazety. Strona posiada również pełne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością.

– Portal naszalubuska.pl to efekt pracy zespołu Lubuskiego Centrum Informacyjnego i będzie on ściśle powiązany z treściami tygodnika „Nasza Lubuska”, z którym planujemy wystartować w marcu. Z założenia portal ma być bardziej dziennikarski niż urzędowy, publikowane treści będą dotyczyć spraw regionalnych, wynikających z funkcjonowania samorządu województwa, ale w szerszym kontekście, ogólnokrajowym, europejskim. Wszystkie sfery życia, które znajdują się w kompetencjach samorządu województwa, takie jak zdrowie, inwestycje, transport, ochrona środowiska, kultura czy sport – mają wymiar dużo szerszy niż tylko zakres decyzji wydawanych przez Zarząd Województwa. I to trzeba pokazywać i wyjaśniać. Pod względem form dziennikarskich, chcemy nie tylko informować, ale i tłumaczyć, wyjaśniać zawiłości procesów społecznych i instytucjonalnych, służyć użyteczną poradą, analizować, instruować i komentować. Będziemy też polemizować z błędnymi lub tendencyjnymi tezami stawianymi przez inne media, zazwyczaj te zdominowane przez rząd, który – jak wszyscy wiemy – nie jest przyjacielem samorządów. – mówi w rozmowie z nami redaktor naczelny Michał Iwanowski

Nowy serwis znajdziesz na stronie: www.naszalubuska.pl lub www.lci-lubuskie.pl


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.1 °
-0.5 °
65 %
0.5kmh
96 %
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE