piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólDermatologia - plany na przyszłość

Dermatologia – plany na przyszłość

Oddział Dermatologii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego jest jedynym w województwie lubuskim, przeczytaj jakie ma perspektywy rozwoju.

Kierownikiem żarskiego Oddziału Dermatologii jest dr n. med. Samira Abu Faraj-Mączka, która ma w planach reorganizację pracy oddziału, podążająca za światowymi trendami. Zamysłem Pani doktor jest stworzenie na bazie szpitala, w ścisłej współpracy z Oddziałem Laryngologii, Chirurgii/Chirurgii Onkologicznej, centrum diagnostyki i leczenia nowotworów. – czytamy na stronie szpitala.

Niestety ogromnym wyzwaniem dla medyków jest lawinowy wzrost zachorowań na nowotwory skóry, takie jak czerniak i rak skóry. W związku z tym pracownicy oddziału w ostatnim czasie odbyli szkolenie z diagnostyki nowotworów skóry, wideodermatoskopii oraz rozmaitych technik chirurgii skóry. W szpitalu gościł dr hab. n. med. Michał Sobjanek z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

fot. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach

Oddział Dermatologii dysponuje nowoczesnym sprzętem umożliwiającym wczesną detekcję nowotworów skóry. W najbliższej przyszłości planowane jest utworzenie w obrębie Oddziału gabinetu diagnostyczno-zabiegowego. Dzięki temu, że Komendant szpitala wykazuje duże poparcie i troskę o zdrowie społeczeństwa regionu, istnieją spore szanse na poprawę warunków lokalowych Oddziału, co bezpośrednio wpłynie na poprawę jakości udzielanych świadczeń medycznych. Dla pacjenta przede wszystkim oznacza to możliwość kompleksowej, szybkiej i na wysokim poziomie diagnostyki oraz leczenia nowotworów skóry i innych dermatoz w bliskości miejsca zamieszkania – mówi dr Samira Abu Faraj-Mączka, kierownik Oddziału Dermatologii.

Obecnie model zintegrowanej, wielospecjalistycznej opieki nad chorym jest trendem w medycynie europejskiej, tym bardziej cieszy, że 105 szpital chce rozwijać się w tym kierunku. Jestem pod ogromnym wrażeniem bazy Oddziałów szpitala oraz niezwykłą troską Komendy o poprawę jakości świadczonych usług medycznych – zaznacza dr M. Sobjanek.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
5.1 ° C
6.7 °
4.9 °
93 %
5.2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE