środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólDodatkowe pieniądze dla szpitala w Nowej Soli

Dodatkowe pieniądze dla szpitala w Nowej Soli

Blok operacyjny w Wielospecjalistycznym Szpitalu SPZOZ w Nowej Soli otrzymał dodatkowe wsparcie w wysokości 1,2 mln zł. Dzięki temu dofinansowanie z funduszy europejskich oddanego do użytku ponad rok temu obiekty wzrosło do 15 mln zł, a szpital będzie mógł wydać swoje środki na inne zadania.

Tak się składa, że zazwyczaj końcowe rozliczenie projektu następuje już po otwarciu inwestycji, która nastąpiła jesienią ubiegłego roku. Z tego powodu bardzo się cieszę, ponieważ jako nowosolanin od urodzenia mogłem w tym uczestniczyć. Co najważniejsze, docierają do nie sygnały od mieszkańców Nowej Soli, pacjentów szpitala, o tym, że zabiegi i operacje przeprowadzone w tym nowoczesnym obiekcie pozwalają na bezpieczny i szybszy powrót do zdrowia – dodaje Daniel Roguski, zastępca Departamentu Programów Regionalnych w urzędzie marszałkowskim.

Kwota całkowita inwestycji to 43,4 mln zł. Cały projekt polegał na budowie i wyposażeniu dwukondygnacyjnego pawilonu, w którym znajduje się blok operacyjny szpitala. Nowy obiekt ma powierzchnię blisko 4 tys. m kw. i został połączony z budynkiem głównym szpitala. Znajduje się w nim osiem w pełni wyposażonych sal operacyjnych oraz pomieszczenia pomocnicze. W części przyziemnej budynku znajdują pomieszczenia do mycia i dezynfekcji łóżek, pomieszczenia Centralnej Sterylizatorni oraz pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania bloku operacyjnego.

Szpital dzięki temu projektowi leczy pacjentów na wysokim poziomie, zwiększa dostępność do leczenia i daje nadzieję dla mieszkańców Nowej Soli i całego regionu na skrócenie czasu na leczenie zabiegowe onkologiczne – podkreśla Mariusz Stokłosa, radny Powiatu Nowosolskiego oraz członek Rady Społecznej nowosolskiego szpitala. – Dziękuję za zaangażowanie i przychylność do projektów realizowanych przez lecznicę marszałkowi Marcinowi Jabłońskiemu, członkowi Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorzowi Potędze oraz dyrektorowi Danielowi Roguskiemu. To również dobry czas na złożenie na ręce Pani dyrektor Bożeny Osińskiej oraz całej społeczności nowosolskiego szpitala: lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego i wszystkich pracowników serdecznych życzeń zdrowia, pomyślności, wiary w lepsze jutro oraz życzliwości i serdeczności od osób, których spotykacie codziennie na swojej drodze.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.2 ° C
5 °
2.9 °
83 %
2.1kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
9 °
pt.
9 °
sob.
6 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE