sobota, 26 listopada, 2022

Dron łapie kierowców

Nowosolscy Policjanci wykorzystali drona do ścigania kierowców łamiących przepisy. W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia. W tym tygodniu stróże prawa „z góry” przyglądali się kierującym. Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Nowej Soli.

fot. Lubuska Policja

Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”. Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
7.1 ° C
7.8 °
5.5 °
93 %
2.2kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE