środa, 29 marca, 2023

Dron łapie kierowców

Nowosolscy Policjanci wykorzystali drona do ścigania kierowców łamiących przepisy. W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia. W tym tygodniu stróże prawa „z góry” przyglądali się kierującym. Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Nowej Soli.

fot. Lubuska Policja

Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”. Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie działań mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
0.4 ° C
1.2 °
-5.1 °
74 %
2.6kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
16 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE