piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa Sól"Lokomotywa" nowosolskiego szpitala w końcu otwarta

„Lokomotywa” nowosolskiego szpitala w końcu otwarta

Na ten moment czekano kilkanaście lat. Stary sprzęt na bloku operacyjnym miał nawet 20 lat. Teraz nie dość, że są nowe sale to również nowoczesne i zaawansowane technologicznie przybory do przeprowadzania operacji. Wsparcie środków europejskich pozwoliło na pozyskanie ponad 30 mln zł dla Szpitala w Nowej Soli.

Najważniejsza inwestycja nowosolskiej lecznicy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat stała się faktem. Jak powiedział jeden z lekarzy: to tak naprawdę lokomotywa naszego szpitala – napisał na swoim profilu radny wojewódzki Grzegorz Potęga, który razem z radnym powiatowym Mariuszem Stokłosą najbardziej angażował się w pozyskanie środków dla szpitala.

Otwarcia nowego bloku operacyjnego dokonali członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński oraz dyrektor szpitala Bożena Osińska. Nowy obiekt o powierzchni użytkowej 3 927,31 m kw. i kubaturze ok. 19 957,72 m sześć. został  połączony z budynkiem głównym szpitala. Znajduje się w nim osiem w pełni wyposażonych sal operacyjnych oraz szereg dalszych pomieszczeń pomocniczych, niezbędnych do ich funkcjonowania (np. sale nadzoru poznieczuleniowego, pomieszczenia przygotowawcze dla personelu medycznego, pomieszczenia przygotowania pacjenta, magazyny, pomieszczenia techniczne). 

Cieszę się, że udało się w ambitnym i śmiałym przedsięwzięciu wesprzeć państwa kwotą blisko 14 mln zł. Mam nadzieję, że niebawem zakończymy procedury, które w części są już gotowe, i łączne dofinansowanie dla szpitala w Nowej Soli z tej perspektywy, z tego budżetu unijnego sięgnie ponad 30 mln zł -mówił podczas uroczystości członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Z całej inwestycji niezwykle cieszy się dyrektor placówki Bożena Osińska, który podkreślała zaangażowanie i wsparcie zewnętrzne. Zauważyła, że faktycznie wahała się, czy realizować to zadanie. Dzisiaj jednak nastąpiło otwarcie, a w dobie wojny, covidu czy też inflacji teraz raczej nie podjęłaby się takeij inwestycji.

Całość zadania to kwota ponad 46 mln zł. Blisko 14 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych w ramach RPO, 4 mln zł w ramach rządowego funduszu inwestycji, 0,5 mln zł przekazał samorząd województwa w formie dotacji, za które dokonano zakupu stołu neurochirurgicznego, myjni, dezynfektora i aparatu ultrasonograficznego. 10 mln zł stanowił wkład własny szpitala.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
pochmurnie
16 ° C
16.7 °
15.9 °
66 %
2.2kmh
22 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE