niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólLubuskie Święto Roweru

Lubuskie Święto Roweru

Start 11 czerwca o 12.00 na placu parkingowym przy hotelu Złoty Łan na pograniczu gminy Otyń i miasta Nowa Sól! Będą trzy trasy, gry i zabawy.

W tym roku zaplanowaliśmy trzy trasy. Jedna wiedzie do Kolska, druga do Kożuchowa, a trzecia do Zatonia. W tych miejscowościach będą punkty kontrolne. Każdy z uczestników musi zdobyć dwie pieczątki: jedną na początku trasy, a drugą na końcu. W punktach kontrolnych będą gry i zabawy. – informuje Marcin Urbanowski, skarbnik Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej.

W Polsce zajmujemy pierwsze miejsce pod względem kilometrów ścieżek rowerowych na 10 tys. mieszkańców! – zwraca uwagę marszałek Elżbieta Anna Polak.

Start 11 czerwca o 12.00 na placu parkingowym przy hotelu Złoty Łan na pograniczu gminy Otyń i miasta Nowa Sól, tuż obok ścieżki rowerowej Kolej na Rower. I w tym miejscu na finał, po godz. 16.00 odbędzie się losowanie nagród.

Zasady udziału w wydarzeniu są banalnie proste. W jednym z kilku punktów trzeba pobrać kartę uczestnika, przejechać na rowerze jedną z wybranych tras i zebrać dwie pieczątki, co upoważnia do odbioru koszulki i uczestnictwa w losowaniu głównym. Karty są do odbioru w jednym z punktów:

  • przy hotelu Złoty Łan,
  • Kożuchów, parking przy sklepie Netto, ul. 22 lipca, przy ścieżce rowerowej,
  • Ciepielów, punkt przy dawnym dworcu kolejowym, (bez kart startowych)
  • Kolsko – punkt na ścieżce rowerowej,
  • most na rzece Odra – punkt na ścieżce rowerowej od strony Stanów,
  • punkt informacji turystycznej w Parku Książęcym w Zatoniu, przy oranżerii.

Pod koniec rajdu, ok. godziny 17.00., wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” z Nowej Soli, która w tym roku skończyła 50 lat. Występ wpisuje się w obchody 25-lecia samorządu województwa.

– Lubuskie Święto Rowerowe pokazuje, jak można mądrze i skutecznie wykorzystywać ścieżki do promocji turystyki rowerowej. Tak czynimy od pięciu lat. – powiedział radny województwa Grzegorz Potęga.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
24.9 ° C
25 °
23.9 °
41 %
4.1kmh
66 %
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
21 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE