sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólMała Maja poleci na operację do USA

Mała Maja poleci na operację do USA

Historia Mai Michockiej z Bytomia Odrzańskiego rozgrzała serca wszystkich dobrych ludzi. Dzisiaj nad ranem przyszła informacja. Uzbierano 2 mln zł. Teraz na małą bohaterkę czeka operacja w Bostonie

Przypomnijmy, że mała dziewczynka urodziła się z bardzo poważną wadą serca. Całe jej dotychczasowe życie, było usłane kolejnymi operacjami i rehabilitacją. 23 grudnia przyszedł wyrok i konieczność pilnej kolejnej skomplikowanej operacji, którą wykonać można w klinice w Bostonie w USA. Do zebrania było jednak 2 mln. Uruchomiono zbiórkę na siepomaga.pl, a organizacji jej podjęła się Fundacja Espero.

W zbieranie zaangażowali się mieszkańcy Bytomia i okolicznych miejscowości. Banery zachęcające do zbiórki pojawiły się w wielu miejscach województwa w tym w Zielonej Górze. Burmistrz Jacek Sauter błagał o pomoc wchodząc w garniturze do zimnej Odry, film z jego udziałem zrobił gigantyczne zasięgi.

W końcu dzisiaj nad ranem Fundacja Espero poinformowała, że wymagane 2 mln zł zostało zebrane.

– To była jedna z najpiękniejszych nocy w moim życiu. Informacja o sukcesie zbiórki dla ratowania naszej kochanej Mai Michockiej to wiadomość, która pozwala uwierzyć w siłę ludzi, ich zaangażowanie i moc. Nie wiem, czy potrafię znaleźć właściwe słowa oddające moją wdzięczność i szacunek wszystkim osobom i instytucjom, które stworzyły ponad 55-tysięczną ARMIĘ MAI. Bez niej nie byłoby tego wspaniałego momentu. Nie wiem także, czy będę w stanie się WAM WSZYSTKIM odwdzięczyć, ale zapewniam WAS, że już na zawsze zostaniecie w moim sercu i wdzięcznej pamięci – napisał na profilu gminy burmistrz Jacek Sauter.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
umiarkowane opady deszczu
11.1 ° C
11.9 °
7.8 °
76 %
6.8kmh
95 %
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
7 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE