poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościW nocy silny wiatr

W nocy silny wiatr

Dzisiaj (tj. 27.01) w nocy i jutro rano mieszkańcy całego regionu muszą się liczyć z bardzo silnym wiatrem – takie są prognozy synoptyków. Trzeba więc bardzo uważać i zabezpieczyć wolnostojące przedmioty.

Do mieszkańców praktycznie całej Polski trafił dziś alert z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujący o możliwości wystąpienia silnego wiatru. W związku z tym możliwe są utrudnienia komunikacyjne i chwilowe przerwy w dostawie prądu. Może warto więc wyciągnąć z zakamarków szaf świeczki lub latarki?

Dzisiaj w nocy wiatr w porywach może osiągać prędkośc od 85 do nawet 90 kilometrów na godzinę. Jutro rano zmniejszy swoją siłę, ale wciąż będzie bardzo mocny. W większości kraju osiągnie prędkość do 65 kilometrów na godzinę. Wyjątkiem są tiu rejony położone na południu kraju, tam wciąż będzie wiał z prędkością ok. 85 kilometrów na godzinę.

Wszystko w związku z niżem Marie, który znad Atlantyku przemieszcza się przez Skandynawię na wschód Europy, w tym właśnie do Polski – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieszkańcy powinni pamiętać, by usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. Należy też zamknąć okna i drzwi i przeparkować samochody jeśli te stoją w pobliżu drzew. Jadąc samochodem także należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ podczas silnych wiatrów mogą się łamać konary i drzewa. Nie zapominajmy także o zwierzętach, głównie tych przebywających na dworze. Należy zapewnić im bezpieczne, w miarę możliwości spokojne miejsce.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.7 ° C
2.8 °
1.4 °
44 %
2.6kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE