wtorek, 29 listopada, 2022

Nowa siedziba ŚDS

Budynek Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli coraz bardziej tętni życiem, po otwarciu Dziennego Domu „Senior+”, przyszedł czas na kolejną placówkę – Środowiskowy Dom Samopomocy.

Środowiskowy Dom Samopomocy ma nową siedzibę, obecnie mieści się on w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Kasprowicza. Nowe miejsce to nowe możliwości. Aktualne lokum pozwoli na rozszerzenie programu związanego z rehabilitacją i rozwojem. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji salę plastyczną, komputerową oraz rehabilitacyjną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt.

Przestrzeń Centrum Aktywności Społecznej dedykowana jest do realizacji przez organizacje społeczne aktywnych oraz otwartych do mieszkańców działań na rzecz społeczności lokalnej, działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, służąca aktywizacji zdrowotnej, społecznej oraz zawodowej, realizacji działań na rzecz włączenia społecznego. To również miejsce wytchnienia dla osób zajmujących się podopiecznymi z niepełnosprawnościami. Centrum jest również miejscem funkcjonowania ogrodu społecznego, gdzie obecnie seniorzy osoby niepełnosprawne realizują odpowiednio do posiadanej niepełnosprawności aktywności społeczne oraz rehabilitacyjne na otwartej przestrzeni. – wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik prasowy UM.

Od 1 marca w Centrum Aktywności Społecznej zaczną funkcjonować nowosolskie organizacje pozarządowe. W budynku znajdowały się będą placówki oraz siedziby m.in.: Nowosolskiego Stowarzyszenia Amazonek „Tęcza”, Stowarzyszenia „Klub Mam”, PTTK o/Nowa Sól,  Nowosolskiego Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związku Nauczycielstwa Polskiego o/Nowa Sól, Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „Medyk”, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów o/Nowa Sól oraz Stowarzyszenia „Nowosolska Paczka”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.1 ° C
3.3 °
1.9 °
88 %
1.3kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °
niedz.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE