piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólNowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych

Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych

11 października w Nowosolskim Domu Kultury odbyło się IV Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych. Przestrzeń do dyskusji, wymiany opinii, dzielenia się doświadczeniem i wyznaczania kierunków współpracy.

Przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, fundacji, społecznicy i wolontariusze spotkali się, aby porozmawiać o zasadach dobrej współpracy samorządu z NGO. Wśród zaproszonych prelegentów był Wojciech Kaczmarczyk Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – instytucji rządowej odpowiedzialnej za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

Forum rozpoczęło się o godzinie 16:00. Zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników forum przywitał Prezydent Miasta Nowa Sól Jacek Milewski. Następnie informacje o działaniach społecznych Urzędu Miejskiego w bieżącym roku przedstawiła obecne wiceprezydent Karina Jarosz. Adam Szulczewski z fundacji na rzecz Collegium Polonicum opowiedział o projekcie „Nowa Sól na społecznej fali”.

O godzinie 17:30 rozpoczęły się równoległe sesje stolikowe. Rozmawiano między innymi o instytucjonalnym wsparciu urodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz roli ekonomii społecznej w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Jacek Kurzępa – Poseł Prawa i Sprawiedliwości zachęcał do wzmożonej aktywności obywatelskiej. Podkreślał także, że Nowa Sól jest dobrym przykładem skutecznego pozyskiwania środków, plasuje się bowiem na trzecim miejscu w rankingu powiatów i miast pozyskujących dotacje z NIW.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie małe
16.1 ° C
16.2 °
16.1 °
73 %
1.9kmh
35 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE