piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPowiat Żarski zwyciężył w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Powiat Żarski zwyciężył w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół województwa lubuskiego za rok szkolny 2021/2022 w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska podsumował rywalizacje sportową uczniów w poprzednim roku szkolnym. 11 października w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyła się uroczystość na której wręczono pamiątkowe puchary.

Nagrody wręczono w kilki kategoriach:

             –  szkół podstawowych

             – szkół ponadpodstawowych

             –  powiatów

             –  miast

             –  gmin.

W kategorii szkół podstawowych Igrzyska dzieci rocznik 2009 i młodsi pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 Żary. W tej samej kategorii, ale rocznik 2007-2008 SP 8 w Żarach uplasowała się na 2 miejscu. W generalnej klasyfikacji powiatów Powiat Żarski zajął I miejsce.

W imieniu własnym, Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Żarskiego dziękujemy Wszystkim, którzy włożyli wkład w zdobycie I miejsca. Dziękuję wszystkim uczniom z Powiatu Żarskiego za zaangażowanie i udział w rywalizacji sportowej. Specjalne podziękowanie kieruję do nauczycieli wychowania fizycznego , trenerów i koordynatorów zawodów na szczeblu gminnym i powiatowym, którzy przygotowywali uczniów do startu w różnych dyscyplinach sportowych. Jest to Wasz wspólny historyczny sukces z którego się ogromnie cieszymy. – napisał Józef Radzion Starosta Żarski

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in. w: koszykówce, piłce siatkowej i ręcznej, sztafetowych biegach przełajowych i szachach. Utalentowanej młodzieży gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
14.7 ° C
15.2 °
14.4 °
81 %
0.9kmh
36 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
21 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE