sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólPCK Nowa Sól ma nowy magazyn

PCK Nowa Sól ma nowy magazyn

Działają z dobroci serca, angażują się w pracę dla innych. Tak właśnie działa Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli. Teraz będą mieli do dyspozycji nowy magazyn oraz sprzęt.

– Magazyn udostępniła nam firma Erwin Hymer Group Nowa Sól sp. z o.o, powierzchnia jest naprawdę duża, bo to blisko 1 hektar. Zapewne, aż tyle nie będzie potrzebne, ale oczywiście zapewni to komfort pracy – mówi w rozmowie z nami Grażyna Krzyśko – dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Nowej Soli.

Wolontariusze bardzo angażują się w pomoc Ukrainie. To nowe miejsce ma być punktem przerzutowym – Jeżeli jakieś dary przyjadą z zagranicy to mogą być tutaj przepakowane i jechać albo w różnej rejony Polski. W naszym przypadku zazwyczaj Lublin albo bezpośrednio na Ukrainę i przekazane tamtejszemu Czerwonemu Krzyżowi – tłumaczy Krzyśko.

Pierwsze dostawy do nowego magazynu mają być już pojutrze. Sprawniej będzie można je rozładować, przy pomocy wypożyczonych paleciaków od firmy Toyota. To nowoczesny sprzęt i z pewnością się sprawdzi – słyszymy.

Obecnie PCK poszukuje również wolontariuszy do pomocy. Zgłaszać się można pod numerami telefonów 606965231 lub 793876125.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.5 °
-0.5 °
83 %
2.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE