poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieButla z gazem już za 130 złotych!

Butla z gazem już za 130 złotych!

Gaz w Polsce ciągle drożeje. Obecnie w województwie lubuskim butla z gazem kosztuje około 130 zł!

Podwyżki na razie nie zwalniają. O wzrastających cenach gazu pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Wtedy za butlę z gazu w różnych punktach w województwie lubuskim musieliśmy zapłacić w granicach 100-110 zł.

Cena gazu rośnie od początku 2021 roku. Jak informuje portal globenergia.pl doszło do ożywienia światowych gospodarek po kolejnych falach pandemii. Ożywienie to przełożyło się na wzrost popytu na paliwa. Na początku bieżącego roku, w Polsce zostały zamrożone ceny paliw gazowych dla odbiorców indywidualnych na okres 1 stycznia – 31 grudnia 2022 roku. Kłopot w tym, że całą sytuację zmieniła wojna na Ukrainie.

Obecnie za butlę z gazem w województwie lubuskim trzeba zapłacić ok. 130 zł! Czy cena jeszcze bardziej wzrośnie. Według ekspertów to możliwe. Business Insider informuje, że wystrzał cen gazu może spowodować, że firmy dystrybuujące gaz w Europie będą bankrutować. A to oznacza trudniejszy dostęp do błękitnego paliwa, tym samym coraz droższy. W Europie jednym z najbardziej uzależnionych krajów od rosyjskiego gazu są Niemcy. W Polsce błękitne paliwo z Rosji odpowiada za połowę naszego zużycia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.2 ° C
5.8 °
4.9 °
56 %
4.4kmh
97 %
pon.
4 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
16 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE