niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólPrezentacja robota chirurgicznego

Prezentacja robota chirurgicznego

10 listopada w nowosolskim szpitalu odbyła się prezentacja modularnego robota chirurgicznego Versius, który został zaprojektowany, aby wspierać chirurgów podczas przeprowadzania zabiegów minimalnie inwazyjnych.

Zarówno dla Pacjentów jak i lekarzy, operacje z użyciem robota chirurgicznego, oznaczają dostęp do nowoczesnego i innowacyjnego rozwiązania, które umożliwia przeprowadzanie operacji z minimalną ingerencją w ciało człowieka.

W nowosolskiej lecznicy odbyła się prezentacja tego nowoczesnego oprzyrządowania medycznego. W pełni przegubowe narzędzia, bezpośrednie odwzorowanie układu dłoń – narzędzie oraz zintegrowana, stabilna wizualizacja 3D HD, zapewniają doskonałą precyzję, kontrolę i głębię widzenia. Pozwala to chirurgom – operatorom przeprowadzać zabiegi łatwiej i dokładniej.

Przenośna, modularna konstrukcja systemu i małe gabaryty umożliwiają wykorzystanie go praktycznie w każdej sali operacyjnej. Sprzęt wzbudził zainteresowanie wśród zespołu medycznego.

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce znacznie się rozwija. Stopień rozwoju rynku, finansowanie opieki zdrowotnej i rozwój sytuacji makroekonomicznej w Polsce będą motorem dalszego wprowadzania robotyki chirurgicznej. Do końca 2026 roku oczekuje się około 50 instalacjami systemów zrobotyzowanych w polskim systemie ochrony zdrowia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
16 ° C
17.8 °
15.9 °
85 %
3.9kmh
4 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE