poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólRejsy Laguną zawieszone - niski stan Odry

Rejsy Laguną zawieszone – niski stan Odry

Obecnie Odra w województwie lubuskim znajduje się w strefie stanów niskich. Pływa obecnie tylko jeden prom – w Połęcku.

Aktualnie niestety z ograniczoną ilością wody (niski stan wody), co oznacza, że w najbliższych dniach rejsy statkiem Laguna są zawieszone – informuje Profil Statek Laguna – Rejsy po Odrze

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obecnie Odra w województwie lubuskim znajduje się w strefie stanów niskich. W czwartek – 30 czerwca – poziom Odry na wysokości Cigacic wynosi zaledwie 108 cm. Jeszcze mniej wody jest w Słubicach – 105 cm – i Nowej Soli – 104 cm. Najwyższy stan Odry jest w Kostrzynie – 141 cm. Warto jednak przypomnieć, że stany ostrzegawcze w tych miejscach wahają się od 350 do 420 cm.

W ostatnich dniach poziom wody gwałtownie spadł. W niektórych miejscach nawet o 30 cm. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Poziom wody w Odrze będzie się utrzymywał, a może nawet jeszcze bardziej spaść.

W związku z niskim poziomem wody w Odrze trzy z czterech promów nie kursują. Nie działają przeprawy w Milsku, Brodach i Pomorsku. Jedynym promem, który wciąż przewozi samochody na drugi brzeg rzeki jest prom w Połęcku – gmina Maszewo. Nawet on działa z ograniczeniami. Ze względu na niską Odrę prom nie może być przepełniony. Jeśli prognozy się sprawdzą, to prawdopodobnie również prom w Połęcku zawiesi kursy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
21.1 ° C
22.2 °
20 °
77 %
3.5kmh
0 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE