czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościNowa SólSamorządowcy brylowali przed kamerą, a wolontariusze stali obok.

Samorządowcy brylowali przed kamerą, a wolontariusze stali obok.

W zeszłą niedzielę odbył się XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Nowej Soli poinformował o tym, że zebrano 83.587,12 zł, ale do tego dojdą jeszcze pieniądze z Allegro i eSkarbonki. Niestety pojawiły się również zarzuty pod adresem organizacji imprezy.

– Jako Wolontariusze chcemy się dowiedzieć czy regulamin rozliczeń w związku z COVID-19 się zmienił? Wolontariusze nie byli przy podliczeniu i rozliczeniu swoich puszek oraz akceptacji zebranej sumy, a dla wielu młodych wolontariuszy i ich opiekunów było to bardzo ważne. Dzieciaki do dziś nie wiedzą, ile udało im się zebrać – pisze w portalu społecznościowym Leszek Urban.

W rozmowie z nami Pan Leszek mówi, że był zniesmaczony organizacją. Finał WOŚP z koncertami, wydarzeniami jest również wielkim przeżyciem dla młodych wolontariuszy. Co roku brali udział w takiej imprezie, tym razem zebrali pieniądze, mogli napić się herbaty i im podziękowano. Czarę goryczy przelało jednak to, że podczas relacji na żywo w środku hali przebywali samorządowcy, którzy ściśnięci przed kamerą prowadzili aukcje.

– Na wielkiej hali mogli być przedstawiciele samorządowej drużyny a zabrakło miejsca dla wolontariuszy?! Hala Elektryka jest ogromna, procedury covidowe dot.przebywania w pomieszczeniach są jasne i proste do wdrożenia, co pokazał nie tylko pobliski WOŚP Sztab Gminy Kożuchów, ale i cala Polska. Widzieliśmy, że mogły funkcjonować sztaby i organizowane w nich koncerty, wolontariusze liczyli datki i świętowali. Super, że udało się zebrać pieniądze, szkoda wolontariuszy. – kończy pan Leszek.

Okazuje się, że nie jest to odosobniona opinia. Na profilu prezydenta miasta Jacka Milewskiego pojawiły się również takie komentarze:

– Cel szczytny, ale imprezka zorganizowana na hali tylko dla vipow urzędu to wielki minus….tak się boicie swoich mieszkańców? – napisała Katarzyna.

– Muszą się bardzo bać ludzi z Nowej Soli, bo nie wiedziałem tzw. Drużyny samorządowej na ulicach Nowej Soli. Chyba że zbierali do puszek u siebie w „CIEPŁYM” salonie – odpowiedział Jer Kil.

Napisaliśmy w tej sprawie wiadomość do szefa nowosolskiego sztabu Marka Szymandery, jak tylko otrzymamy odpowiedź to zaktualizujemy artykuł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
17.7 ° C
20.5 °
11.9 °
55 %
2.8kmh
0 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE